3D Mark spreman za 4K

Izvor: PCAxe.com, 14.Okt.2014, 10:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

3D Mark spreman za 4K

4K rezolucija i monitori postaju sve popularniji, a kao posledica toga je i da PCAXE portal vrši testove grafičkih karti i u 4K rezoluciji. Zašto sve ovo govorimo?
Futuremark-ov najpopularniji benchmark program - 3D Mark sada može da testira grafičke karte i u ovoj vrlo visokoj rezoluciji. Novi update v1.4.775 je doneo Fire Strike Ultra test i kao takav je jedan od retkih benchmark aplikacija koje mogu da opterete grafičku kartu i u ovoj rezoluciji.
Naravno za pokretanje 4K testa potreban je malo ozbiljniji hardver i Futuremark preporučuje GPU sa barem 3GB memorije.

Nastavak na PCAxe.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta PCAxe.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta PCAxe.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.