Tačija primio Milanović

Izvor: B92, 06.Nov.2012, 02:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tačija primio Milanović

Zagreb -- Kosovski premijer Hašim Tači u Zagrebu razgovara s hrvatskim premijerom Zoranom Milanovićem.

Tači je izjavio, nakon razgovora s hrvatskim premijerom Zoranom Milanovićem, da Kosovo s tom zemljom želi da pojača privredne odnose i hrvatskim kompanijama za ulaganja nudi otvorena vrata, pozivajući ih da ulažu u Kosovo.

"Odnosi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << između naših zemalja vrlo su dobri. Zahvaljujemo hrvatskom narodu i državi što su među prvima priznali Kosovo. Sada smo na putu prema NATO-u i EU. Mi smo mlada država koja se gradi i želimo hrvatske investicije", rekao je Tači, a prenosi hrvatski 24sata.hr.

Premijer Kosova će učestvovati i na privrednom forumu Hrvatska-Kosovo u Hrvatskoj privrednoj komori, gde će biti i potpredsednik Vlade Radimir Čačić, ministarka industrije i trgovine Kosova Mimoza Kusari i kosovski ministar privrednog razvoja Besim Bećaj.
Pogledaj vesti o: Hilari Klinton

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Tači u poseti Zagrebu

Izvor: Akter, 06.Nov.2012

Kosovski premijer Hašim Tači danas će u Zagrebu razgovarati s hrvatskim premijerom Zoranom Milanovićem, najavljeno je iz hrvatske vlade

Nastavak na Akter...

Thaci u Zagrebu: Hrvatska će se zalagati za integraciju Kosova u EU

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 06.Nov.2012

Hrvatski premijer Zoran Milanović primio je kosovskog premijera Hashima Thacija koji je u prvoj službenoj posjeti Hrvatskoj. Razgovaralo se o bilateralnim političkim i gospodarskim odnosima, kao i o stanju u regiji.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.