
Izvor: Vesti-online.com, 16.Dec.2018, 17:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tači će biti pozvan u Specijalni sud za ratne zločine OVK
Glavni švedski radio objavio je da će kosovski predsednik Hašim Tači biti pozvan u Specijalni sud za ratne zločine bivše OVK.
"Sveriges radio" je takođe izvestio da su neki od bivših ratnih vođa kosovskih Albanaca, uključujući i Rustema Mustafu i Samija Luštakua, pozvani u svojstvu osumnjičenih za ratne zločine, prenosi prištinska "Gazeta ekspres".
Kako se podseća, još >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << nije podignuta nikakva optužnica u sklopu istrage koja se vodi već četiri godine.
"Sveriges radio" navodi i da je Tači jedan od ljudi koji mogu biti predmet Specijalnog suda.
On je prošle godine, u jednom intervjuu u Švedskoj, izjavio da na Kosovu u vezi sa time "nemaju šta da kriju". Tači je, kako se podseća, tokom rata imao lidersku poziciju u OVK sve do završetka rata, kada su počinjeni zločini i tamo je kontrolisao sve ključne mehanizme, uključujući obaveštajne službe, prenosi Tanjug.
Švedski radio ukazuje da su bivši lideri OVK sada na čelu vlasti u Prištini, uključujući položaje predsednika, premijera i predsednika skupštine. Taj radio podseća i da su u raznim procesima protiv pripadnika OVK mnogi svedoci menjali iskaze, dok su drugi zastrašivani ili likvidirani.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Vesti-online.com...
Tači će biti pozvan u Specijalni sud za ratne zločine tzv. OVK
Izvor: Nezavisne Novine, 16.Dec.2018
PRIŠTINA - Glavni švedski radio objavio je da će predsjednik Kosova Hašim Tači biti pozvan u Specijalni sud za ratne zločine terorističke OVK.