Izvor: Vostok.rs, 12.Jan.2012, 09:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hašim Tači "osudio" planove „Samoopredeljenja“

12.01.2012. -

Takozvani premijer Kosova Hašim Tači se izjavio protiv planova opozicionog pokreta „Samoopredeljenje" da od 14. januara blokira ulaz na teritoriju samoproglašene republike za vozila sa srpskim tablicama. O tome je rekao u sredu uveče u Prištini na konferenciji za štampu.

„Ovakve radnje odgovaraju modelu koji su usvojili Srbi sa severa Kosova. Nadam se da građani neće podržati poziv lidera 'Samoopredeljenja’ jer bilo kakve nasilničke >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << radnje nisu efikasne", istakao je Tači.

Takođe je pristalice ove stranke nazvao „pseudopatriotama" uz komentar da je „danas istinski patriotizam poštovanje ustava i zakona Kosova, a ne postavljanje barikada na putevima i blokada graničnih prelaza".

Izvor: Golos Rossii
Pogledaj vesti o: Hašim Tači,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.