Sloga nadvisila čivijaše

Izvor: KraljevoPress.com, 24.Maj.2011, 17:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Sloga" nadvisila "čivijaše"

Posle trijumfa u vanrednom kolu na teškom gostovanju u Ljubiću, Sloga je niz pobeda nastavila savladavši na Gradskom stadionu starog znanca, ekipu šabačke Mačve, rezultatom 2:0 (2:0).
Prvo poluvreme nedeljnog duela bilo je jedno od najlepših koje je viđeno u Kraljevu tokom sezone. Gosti koji su došli da se nadigravaju za gol više i nesvakidašnje efikasan domaćih koji je prikazao zavidan nivo realizacije. Sloga je povela u 14. minutu nakon početnih kontri i polukontri gostiju >> Pročitaj celu vest na sajtu KraljevoPress.com << koje je dobrim intervencijama zaustavio golman „belih“ Nemanja Nastić. Дринић је сјајно „избацио“ Антонијевића по десној страни, овај је упути одличан центаршут, а Јанићијевић је у паду захватио лопту главом и послао је у десни рогаљ немоћног Степандића. Kraljevčani su duplirali prednost deset minuta kasnije. Janićijević je bio u izglednoj situaciji, driblao Stepandića kome je rukom pomogao defanzivac Mačve Tajdić, a sudija Radojičić pokazao je na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Vlašić, za ispostaviće se, konačnih 2:0.
U nastavku susreta nije viđen tako lep fudbal kao u prvih 45 minuta, začinjen šansama na obe strane, već se igralo na sredini terena uz dosta prekida. Gosti su pretili preko nekadašnjeg igrača kraljevačkog Metalca Tufegdžića, a za domaće su najzrelije prilike propustili Memedović i rezervisti Anđelković i Vulić.
Tri kola pre kraja Sloga ima 5 bodova više od drugoplasirane sloge (BB), a u narednoj utakmici gostuje ekipi Rudara u Kostolcu.

SLOGA (K) – MAČVA 2:0 (2:0)

Kraljevo, Gradski stadion. Gledalaca: 500. Sudija: Aleksandar Radojičić (Lajkovac) 6. Pomoćnici: Stefan Jevremović (Gornji Milanovac) i Vlada Milovanović (Slovac). Strelci: Janićijević 14, Vlašić 24. minut iz jedanaesterca (Sloga). Žuti kartoni: Mladenović, Gojković (Sloga), Tajdić (Mačva).
SLOGA: Nastić 7,5, Mladenović 7, Gojković 7, Gobeljić 7, Vlašić 7, Babić 7, Memedović 7, Đorđević 7 (Anđelković -), Drinić 7 (Mijailović -), Janićijević 7,5, Antonijević 7 (Vulić -).
MAČVA: Stepandić 6,5, Tajdić  6,5 (Dimitrijević -), Marković 6,5, Pejović 6,5, Lazić 6,5, Đukanović 6,5, Radovanović 7 (Kovačević 6,5), Samurović 6,5, Tufegdžić 7, Gavrić 7 (Gemović -), Obrovac 6,5.
Igrač utakmice: Miloš Janićijević (Sloga).

Nastavak na KraljevoPress.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KraljevoPress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KraljevoPress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.