PAO PRVI SNEG U APATINU, ZIMSKA SLUŽBA DOBRO ODRADILA POSAO (FOTO)

Izvor: Radio Dunav, 05.Jan.2017, 12:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PAO PRVI SNEG U APATINU, ZIMSKA SLUŽBA DOBRO ODRADILA POSAO (FOTO)

Na radost najmlađe populacije našeg grada juče je pao prvi sneg  koji je zabeleo sve ulice i dodatno stvorio utisak zimske idile. Visina snežnih padavina je oko 15cm, a zimske službe su već juče krenule da puteve posipaju solju i čiste ulice prvog i drugog prioriteta.
Petar Đukić, šef zimske službe JKP “Naš Dom” je za radio rekao da su spremni i da će reagovati po potrebi kao i juče kada su u akciju krenuli odmah nakon početka padavina. – Sneg je počeo da pada oko 17 >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Dunav << sati, a već od 18 sati smo krenuli sa soljenjem puteva po planu rada naše službe. U dva sata ujutru je počeo da pada novi sneg, pa smo jutros oko 6 sati krenuli sa guranjem snega i dodatnim soljenjem puteva, a na terenu se trenutno nalaze dve ekipe koje još uvek rade na raščišćavanju saobraćajnica.- rekao je Petar Đukić.
FONO Petar Đukić

play pause


mute unmute


Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.


Iz zimske službe apeluje na vozače da voze pažljivije kako bi se izbegle potencijalne saobraćajne nezgode, a ukoliko krećete na duži put obavezno ponesite zimsku opremu.
Podsećamo da su za čišćenje snega sa javnih površina odgovorna sva fizička i pravna lica kojima su te površine poverene na upravljanje, korišćenje ili održavanje. Zakon obavezuje stanare da očiste snežne nanose na trotoarima užim od pet metara ispred svojih zgrada, baš kao što su i vlasnici lokala u obavezi da to učine. Osim s trotoara, sneg i ledenice moraju da se uklanjaju i s terasa i krovova. Ako je reč o nepristupačnim mestima, to treba prijaviti komunalnoj inspekciji, pa će ostatak posla obaviti vatrogasne službe. Komunalni inpektor ili komunalni policajac može na licu mesta kazniti fizičko lice ili preduzetnika, ukoliko utvrdi da oni ne poštuju odredbe pomenute odluke.

Pogledaj vesti o: Apatin

Nastavak na Radio Dunav...



Povezane vesti

U Crnoj Gori VEJE SNEG, za vikend na primorju ARKTIČKI TALAS i orkanske bure (FOTO) (VIDEO)

Izvor: Telegraf.rs, 06.Jan.2017, 00:04

Prvi veliki sneg s vetrom zahvatio je zaleđe Boke Kotorske. Na putnim pravcima u hercegnovskom zaleđu, od Kruševica do Vrbanja i na Ublima, u toku je čišćenje snega, kako bi se deonice osposobile za nesmetano saobraćanje...Situacija, za sada, nije alarmantna, ali je bilo neophodno krenuti odmah...

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Dunav. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Dunav. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.