Izvor: DIA.rs, 29.Mar.2011, 07:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Objekat “Smetanina”, Beograd
U Beogradu je nedavno realizovan projekat stambeno poslovnog karaktera, o kojem su do sada pisali mnogi stručni časopisi. Reč je o objektu na Dedinju koji poseduje 14 stambenih jedinica i zonu poslovnog prizemlja.
Gledajući osnovu i izglede, zaključuje se da je objekat građen iz tri dela. Centralni deo zauzima ulaz sa recepcijom i vertikalnim komunikacijama, u čijem sklopu se nalazi arhitektonski studio na 134kvm i stan sa 46kvm. Ostale dve zone objekta se nadovezuju na >> Pročitaj celu vest na sajtu DIA.rs << centralnu, gde svaka sadrži po šest stanova površine 150kvm. Podzemna etaža nudi parking, podrum i teretanu namenjenu korisnicima stanova.
Objekat je dizajniran tako da iskoristi najbolje iz svog okruženja: poglede, insolaciju i uslove provetravanja. Mnogi prozori se pružaju od samog poda do plafonske ravni, te poseduju pokretne brisoleje. Stanovi koji su okrenuti ka unutrašnjoj zoni parcele imaju pogled ka uređenom privatnom dvorištu.
Velika pažnja je posvećena pejzažnom uređenju, gde je projekat uključivao sadnju novih biljaka i drveća, kao i pokrivanje dvorišta travom. Automatski sistem zalivanja se brine o svežini vegetacije.
Odgovorni projektant ovog objekta je beogradski arhitekta Aleksandar Šavikin.
Ocenite članak
Ocenite članak: Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.
(C) DIA.RS
Veb sajt www.dia.rs zadržava pravo na objavljeni tekst, koji se ne sme kopirati bez saglasnosti autora. Objavljene slike pripadaju njihovim autorima ili pomenutim arhitektonskim studijima i nisu u vlasništvu sajta www.dia.rs.
www.dia.rs













