Izvor: B92, 05.Jul.2014, 00:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stradali članovi Muslimanske braće
Kairo -- Četiri muškarca, za koje se veruje da su pripadali islamističkom pokretu Muslimanska braća, poginula su dok su danas u blizini Kaira rukovali eksplozivom.
Eksplozija se dogodila južno od Kaira na živinskoj farmi jednog zvaničnika Muslimanske braće, gde je policija našla 39 bombi i hemijske proizvode koji se koriste za pravljenje eksploziva.
Predstavnici Muslimanske braće saopštili su da su njihova >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << četiri pripadnika ubijena kada je policija na njih bacila bombu.
U Kairu je danas stradao i jedan 15-godišnjak na koga je pucano iz vatrenog oružja tokom okršaja policije s islamističkim demonstrantima. Tada je privedeno tri osobe.
Juče su poginule tri osobe tokom demonstracija u organizaciji Mislimanskog bratstva, čime je obeleženo godinu dana od svrgavanja bivšeg predsednika Egipta i pripadnika Muslimanskog bratstva Mohameda Mursija.
Od Mursijevog svrgavanja egipatske vlasti vrše represiju nad pripadnicima Muslimanskog bratstva, koje nazivaju terorističkom organizacijom, navodi agencija Frans pres.
U sukobima Mursijevih pristalica i novih egipatskih vlasti do sada je stradalo 1.400 ljudi, a uhapšeno 15.000.






















