Izvor: Akter, 16.Mar.2015, 14:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srpski Jomil gradi fabrike hrane u Angoli
Beogradska kompanija "Jomil" priprema izgradnju farmi bikova i pilića, klanice i fabrike za proizvodnju kečapa u Angoli, izjavio je danas predsednik te kompanije Jovan Čeković
"Jomil", prema informacima iz te kompanije članice "Jomil grupe"
(jomilgroup.rs), "radi tri servisa" za Ministarstvo odbrane Angole i
gradi stadion od 25.000 gledalaca u Lunadi, a u Koštunićima ima
sopstveni turističko-rekreativni centar i kapacitete za poreradu
>> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << />
voća i povrća.
Čeković je agenciji Beta rekao da drastični pad cene nafte na
svetskom tržištu uticao i na budžet Angole i na poljoprivredu, zbog
čega je odlučeno da se ulaže u sopstvenu proizvodnju hrane.
"Do kraja godine završićemo tovilište od 150 bikova u turnusu,
farmu za uzgoj piladi kapaciteta 15.000, kao i fabriku kečapa jer je
paradajz u Angoli izuzetnog kvaliteta", rekao je on u selu Koštunići
na planini Suvobor.
Čeković je istakao da će vrednost ukupne investicije biti 15
miliona dolara a posebno je u planu izgradnja dalekovoda čija je
vrenost 30 miliona dolara, preko koga će se ti objekti snabdevati
električnom energijom.
U sve te projekte biće uključena brojna preduzeća iz Srbije, gde
će se sve raditi po sistemu gotovih delova a njihovo spajanje će
obaviti stručnjaci i radnici sa ovih prostora, rekao je direktor
"Jomila".
Čeković je napomenuo da će kompletan menadžment biti iz Srbije dok
se ne obuče kadrovi iz Angole na Poljoprivrednom i Veterinarskom
fakultetu u Beogradu.
Pogledaj vesti o: Farma
Angoli pravimo farme i dajemo kadar
Izvor: B92, 16.Mar.2015
Beogradska kompanija "Jomil" priprema izgradnju farmi bikova i pilića, klanice i fabrike za proizvodnju kečapa u Angoli, kaže predsednik kompanije Jovan Čeković.."Jomil", prema informacima iz te kompanije članice "Jomil grupe" (jomilgroup.rs), "radi tri servisa" za Ministarstvo odbrane Angole i...












