Narušen prekid vatre u pojasu Gaze

Izvor: B92, 14.Mar.2012, 11:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Narušen prekid vatre u pojasu Gaze

Tel Aviv -- Izraelske vazduhoplovne snage napale su dva cilja na severu pojasa Gaze, saopštila je rano jutros armija, potvrdivši direktne pogotke.

Napad je bio odgovor na rakete ispaljene na Izrael tokom prethodnog dana, uprkos dogovoru o prekidu vatre postignutog, posredstvom Egipta, posle četvorodnevne eskalacije nasilja u kojoj je poginulo 26 Palestinaca.

Palestinska policija je rekla da je izraelski borbeni avion F-16 ispalio dve rakete na farmu severno od grada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Gaze i da je izazvan požar koji se proširio na susednu kuću. Nije bilo izveštaja o žrtvama.

Palestinska novinska agencija VAFA izvestila je prethodno da je izraelska vojska otvorila vatru za vreme sahrane u Džabaliji na severu pojasa Gaze, blizu granice Izraela, povredivši troje ljudi.

S druge strane, izraelska vojska je saopštila da su vojnici koji operišu blizu bezbednosne ograde prema Gazi primetili pedesetak Palestinaca kako se okupljaju u blizini i u skladu sa pravilima službe ispalili pucnje upozorenja. U saopštenju se dodaje da prema početnim izveštajima nije bilo povređenih.
Pogledaj vesti o: Farma

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Izraelska vojska prekršila primirje u Gazi

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 14.Mar.2012

Izraelske vazduhoplovne snage napale su dva cilja na severu pojasa Gaze, saopštila je rano jutros armija, potvrdivši direktne pogotke. Napad je bio odgovor na rakete ispaljene na Izrael tokom prethodnog dana, uprkos dogovoru o prekidu vatre postignutog, posredstvom Egipta, posle četvorodnevne eskalacije...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.