Zbog snimaka masakra – 21 mesec zatvora

Izvor: RTS, 18.Jun.2019, 08:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zbog snimaka masakra – 21 mesec zatvora

Muškarac sa Novog Zelanda osuđen je na 21 mesec zatvora zbog distribucije snimaka masakra u dve džamije u gradu Krajstčerč, prenose mediji.
Napadač koji je ubio 51 osobu u najgorem masakru u mirnodopskom periodu na Novom Zelandu 15. marta uživo je prenosio napad na Fejsbuku.

Radio Novi Zeland preneo je da je 44-godišnji >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Filip Arps priznao krivicu za dve optužbe za distribuciju neprikladnog materijala nakon deljenja kopije spornog videa sa oko 30 ljudi.
Arps je podelio i video koji je izmenjen da bi se dodao nišan i brojač žrtava na slike snimka maskara, naveo je emiter.
Prema Radiju Novi Zeland, sudija Okružnog suda u Krajstčerču Siven Odriskol rekao je da je Arps, upitan za mišljenje o videu, odgovorio je da je "fenomenalan".
Vlada Novog Zelanda zabranila je deljenje videa masakra, i za to predviđa kaznu do 14 godina zatvora.
Prošle nedelje, Australijanac Brenton Tarant se izjasnio da nije kriv za 92 optužbe za masakar u dve džamije, a sudiće mu se u maju sledeće godine.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Osuđen na 21 mesec zatvora zbog deljenja snimka masakra na Novom Zelandu

Izvor: Radio 021, 18.Jun.2019

Muškarac sa Novog Zelanda osuđen je na 21 mesec zatvora zbog distribucije snimaka masakra u dve džamije u gradu Krajstčerč...Napadač koji je ubio 51 osobu u najgorem masakru u mirnodopskom periodu na Novom Zelandu 15. marta uživo je prenosio napad na Fejsbuku...Radio Novi Zeland preneo je da je...

Nastavak na Radio 021...

ŠIRIO JE SNIMAK MASAKRA NA NOVOM ZELANDU: Ocenio ga fenomenalan, sada mu preti 15 godina robije (VIDEO)

Izvor: Kurir, 18.Jun.2019

Napadač koji je ubio 51 osobu u najgorem masakru u mirnodopskom periodu na Novom Zelandu 15. marta uživo je prenosio napad na Fejsbuku.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.