Izvor: Radio 021, 10.Sep.2017, 21:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
WhatsApp više neće biti besplatan za kompanije
Negde treba nadoknaditi sve te silne milijarde dolara koje je Facebook svojevremeno iskrcao za kupovinu aplikacije WhatsApp, odnosno celokupne platforme.
Pre nekoliko meseci prvi put se pojavila informacija kako će WhatsApp uvesti naplatu za korporativno korišćenje aplikacije. Sada je stigla potvrda, WhatsApp zaista ukida mogućnost besplatnog predstavljanja kompanija svojim potencijalnim korisnicima, klijentima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << ili poslovnim partnerima komunikacijom na platformi.
Celu priču potvrdio je jedan od čelnih ljudi WhatsAppa, Met Idema.
"Želimo da uvedemo mogućnost temeljne pretplate koja bi korisnicima omogućila da kontaktiraju s kompanijama kada traže određeni odgovor, a kompanije da predstave svoje usluge ili proizvode samim korisnicima. Da, planiramo naplatu za kompanije koje koriste našu aplikaciju za komunikaciju s privatnim osobama", potvrdio je Met Idema za Fox Business.
On nije detaljnije obrazlagao kako će naplaćivati pretplatu za kompanije niti koliko bi ona u budućnosti mogla iznositi. Potvrđeno je i da određeni broj kompanija u Brazilu, Evropi, Indiji i Indoneziji već testira nove opcije platforme WhatsApp.
Autor: Zimo.dnevnik.hr





