Vlasnik Fejsbuka gradi imanje od 270 miliona dolara na Havajima

Izvor: B92, 17.Dec.2023, 14:09

Vlasnik Fejsbuka gradi imanje od 270 miliona dolara na Havajima

Vlasnik Fejsbuka Mark Zakerberg pravi jedno od najskupljih imanja u američkoj istoriji na Havajima - projekat će koštati 270 miliona dolara, a na imanju će biti više kuća, omanje selo i podzemni bunker od 465 kvadratnih metara.

Portal ''Vajerd'' je objavio javne evidencije i sudske dokumente koji otkrivaju sve ekstravagantne pogodnosti koje Zakerberg planira da uključi u svoj ranč koji se nalazi na severoistočnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obali najstarijeg ostrva Kauai na Havajima. Američki milijarder (39) kupio je 2021. godine još 44 hektara zemlje, čime je proširio imanje vredno 100 miliona dolara.

Projekat uključuje dve vile koje će se prostirati na najmanje 5.300 kvadratnih metara, navodi Dejli mejl. Raskošne kuće će uključiti 30 spavaćih soba, 30 kupatila, sale za konferencije, restoran i više liftova.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.