Izvor: Nezavisne Novine, 24.Nov.2016, 23:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vjernike "liječi" insekticidom

Pastor Letebo Rabalago iz Limpopa, u Južnoj Africi, nedavno je optužen da životno ugrožava vjernike svoje kongregacije jer im, kao metod liječenja, šprica insekticid u lice.

Ova bizarna praksa je zgrozila stanovnike Južne Afrike, a slike njegovih seansi su obišle svijet. Prve slike su objavljene na Facebook stranici njegove parohije, da bi kasnije postale poznate širom svijeta. Na slikama se vidi kako pastor >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Letebo poziva jednog po jednog vjernika na seansu. Jedna od njih je i gospođa Mitala, koja boluje od čira. Pastor ju je pošpricao insekticidom, a zatim uzviknuo: "Nek' je slava Bogu."

Inače, mnogi su primijetil da je riječ o poznatom spreju Doom, koji se reklamira širom svijeta. Ukoliko se udahne može izazvati razne posljedice, poput povraćanja, napada, pa čak i gubitka svijesti. Posebno je opasan ako dođe u kontakt s očima. Ipak, po svemu sudeći pastor Rabalago se ne obazire na to. U telefonskom intervjuu ovaj "sveti čovjek", kako sam sebe naziva, priznaje da vjernike prska insekticidom, ali da se niko iz njegove parohije nije žalio na njegove metode liječenja.

Ipak, prskanje insekticidom je samo ritual "pročišćenja". Rabalago kaže da on ima moć da kontroliše demone koji žele da uđu u tijela njegovih pacijenata. On, naime, razgovara sa demonima, kaže im da unište viruse koji izazivaju bolesti njegovih pacijenata, a zatim ih insekticidom otjera iz organizma vjernika. Rabalago tvrdi da ove rituale, zapravo, ne izvodi on sam, već Bog, a da je on samo posrednik.

On naglašava da nije insekticid taj koji liječi vjernike, već isključivo božanska snaga. Nekada umjesto insekticida koristi i vodu ili ulje kako bi otjerao demone. Na pitanje zašto jednostavno ne koristi vodu, on odgovara: "Bog mi je rekao da koristim Doom."

Ipak, reakcije na njegove bizarne metode su krajnje oprečne, mada je daleko više onih negativnih. Naime, čak ni stanovnici Južne Afrike, gdje ovakvi rituali nisu rijetkost, ne mogu da vjeruju da neko dozvoljava da ga prskaju insekticidom. Ipak, Rabalago kaže da se ne obazire na negativne komentare jer ti koji komentarišu nisu na njegovom nivou i jednostavno ne shvataju božju snagu.

Ovo svakako nije prvi put da se piše o neobičnim i bizarnim ritualima pastora Rabalaga. Naime, u avgustu se pojavila priča o mladoj ženi koja je umrla tokom njegovog rituala. On joj je rekao da legne, zatim je na nju stavio ogromni zvučnik, kako bi vjernicima pokazao kako je Isus hodao po vodi. Tek nakon što je uklonio zvučnik sa žene shvatio je da je ona u besvjesnom stanju. Kasnije je umrla od posljedica unutrašnjeg krvarenja.

Kako prenose južnoafrički mediji, s obzirom na to da se uspio izvući od optužbi za ubistvo, ovo prskanje insekticidom mu, svakako, neće naštetiti. Ipak, mnogi misle da će o njemu još čuti, jer se on svakako neće zaustaviti samo na ovome.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Sveštenik prska insekticid vernicima u lice da bi ih “pročistio”, njegovo objašnjenje za to je zastrašujuće (FOTO)

Izvor: Telegraf.rs, 25.Nov.2016, 00:35

Posetioci društvenih mreža bili su šokirani kada su se pojavile fotografije sveštenika iz Južne Afrike koji svoje sledbenike leči tako što ih prska sprejem protiv insekata!..Letebo Rabalago, samozvani prorok iz crkve "Sionska gora" u gradu Limpopo, postavio je na svojoj Fejsbuk stranici slike...

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.