Het-trik Grifa, Italijan srušio snove TSC-a o pobedi

Izvor: B92, 26.Okt.2023, 18:16

Fudbaleri TSC-a poraženi su od Frajburga sa 1:3 (1:0) u meču trećeg kola A grupe Lige Evrope.

Na stadionu u Bačkoj Topoli, TSC je dobro krenuo, ali je opet ostao bez daha i dozvolio preokret Nemcima u drugom delu meča.

Ponovo su "plavi" vodili, kao i sa Vest Hemom, ali to nije bilo dovoljno.

Frajburg je posle primljenog gola odigrao mirno, bez panike, sredio brzo redove i nekoliko prilika iskoristio da dođe do druge pobede u grupi.

Izabranici >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trenera Žarka Lazetića počeli su hrabro, iako je bilo jasno da će Frajburg igrati sa visokim presingom.

Imali su igraći Frajburga dva pokušaja u prvih 11 minuta, ali je TSC uspeo da prvu pravu priliku pretvori u pogodak.

Stojić je poslao sjajnu dubinsku loptu na desnu stranu, utrčao je Jovanović, poslao je centaršut pred gol, sve je sjajno pratio Nemanja Petrović koji je zakucao loptu u mrežu za 1:0!

Moglo je lako da bude i 2:0 četiri minuta kasnije, opet je Jovanović pobegao pažnji čuvara, ali je Vulić za malo zakasnio pred golom.

Beležimo i pokušaj Stojića glavom iz 19. minuta, posle čega je do kraja prvog dela Frajrburg bio opasniji.

U 21. minutu Šalai je imao lepu rpiliku, ali tada se i povredio i uskoro izašao iz igre.

Vajshaupt je pokušao sa dvadesetak metara u 29. minutu, da bi se u 37. minutu zatresla mreža Veljka Ilića.

Ipak, golu koji je postigao rezervista Haler, prethodnio je ofsajd u kojem se našao Grifo, te je posle intervencije VAR-a sudija Agajev iz Azerbejdžana poništio pogodak.

Poslednju priliku u prvom delu imao je Matijas Ginter u 45. minutu, ali je ostalo 1:0.

U nastavku, Frajburg je odmah krenuo ka golu i to im se isplatilo u 49. minutu.

Posle kornera sa desne strane, lopta je u ruku pogodila Jovanovića, sudija je pokazao na belu tačku, a precizan je bio Vinćenco Grifo - 1:1.

Odmah su gosti imali šansu i za novi gol, Duan je promašio loptu u 52. minutu, a Grifo u nastavku akcije šutirao preko gola.

U 55. minutu se opet zatresla mreža TSC-a, ali posle ofsajda, pa je VAR opet reagovao.

Ipak, četiri minuta kasnije, sve je bilo čisto - prekid je sa 20 metara sjajno izveo Grifo, prebacio zid i pogodio za 1:2.

Pokušao je Žarko Lazetić promenama, uveo je Pantovića na teren u 68. minutu.

Ipak, ni to nije vredelo, ponovio se slučaj sa meča sa Vest Hemom - TSC je poveo, a onda stao.

U 73. minutu posle centaršuta Doana, Grifo je lako na drugoj stativi poslao loptu u mrežu i kompletirao het-trik!

Sve je već tada bilo jasno što se tiče pobednika, usledile su izmene na obe strane, a Frajburg je rutinski sačuvao prednost i zabeležio novu pobedu.

Dva tima se ponovo sastaju za dve nedelje u Nemačkoj.

Sve detalje sa utakmice na stadionu u Bačkoj Topoli mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.