Izvor: B92, 09.Jul.2016, 20:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sakašvilijev "prljavi ples" sa Ukrajinkama / VIDEO
Guverner Odeske oblasti Mihail Sakašvili plesao je s meštankama Kodima prilikom posete tom gradu, javlja Sputnjik.
Sakašvili je objavio video-snimak plesa na svojoj stranici na društvenoj mreži Fejsbuk, uz potpis „Vredne radnice Kodime čak su i mene naterale da igram“.
On je posetio Kodimu u vreme praznovanja Dana Ivana Kupale (kod nas hrišćanski Ivanjdan), organizovanog kako bi se privukli turisti.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Ukrajinski predsednik Petro Porošenko imenovao je 30. maja Sakašvilija za guvernera strateški značajne oblasti Odesa.
Bivši gruzijski predsednik od februara radi kao savetnik Porošenka i dodeljeno mu je ukrajinsko državljanstvo neposredno pre imenovanja.
Sakašvili (46) je bio predsednik Gruzije od 2004. do 2013, a bio je meta kritika opozicije zbog autoritarnog postupanja.
Od okončanja predsedničkog mandata nalazi se u egzilu u SAD.
U zemlji se u međuvremenu suočava sa brojim optužbama proisteklim iz vremena dok se nalazio na vlasti, uključujući optužbe za korupciju.
Kancelarija tužioca tereti ga za obračun sa demonstrantima, proneveru oko 5,1 milion dolara i kovanje zavere za ubistvo, a sud u Tbilisiju izdao je nalog za njegovo hapšenje.
U septembru, sud je zamrzao Sakašviliju i članovima njegove porodice bankovne račune i imovinu.












