Izvor: B92, 14.Nov.2012, 10:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SL:Protest zbog radarske kontrole
Maribor -- Više stotina demonstranata u Mariboru protestovalo je protiv uvođenja novog radarskog sistema za nadzor saobraćaja u tom gradu.
Oni su bacali jaja i kamenice za zgradu opštine, zapalili su fotografiju gradonačelnika i uzvikivali uvredljive slogane na njegov račun, uključujući i ovde u Srbiji dobro poznati: "Gotov je".
U jednom trenutku demonstranti su zapalili i stub na kom se nalazi kamera za snimanje saobraćaja, ali je policija brzo ugasila vatru. Protest >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nije bio prijavljen, a organizovan je preko Fejsbuka, ali organizatori nisu poznati. Demonstrantima se niko nije obratio zvanično, ali su oni uzvikivali da će se ponovo okupiti sutra ujutro.
Novi sistem kažnjavanja počeo je da radi u utorak, 16. oktobra, a za nešto više od 24 sata zabeleženo je oko 5.000 prekršaja.
Uznemirenje javnosti izazvao je, međutim, podatak da će od naplaćenih kazni samo osam odsto ići u gradski budžet, a preostala 92% na račun privatne firme koja je sa gradom sklopila ugovor o javno-privatnom partnerstvu.














