SAD: Crkva otkazala opelo lezbijki

Izvor: B92, 14.Jan.2015, 10:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SAD: Crkva otkazala opelo lezbijki

Crkva u Koloradu otkazala je sahranu jedne žene nakon što su saznali da je bila homoseksualka.

Prijateljice preminule Vanese Kolijer, koja je umrla u 33. godini, tvrde da je crkva u Lejkvudu odbila da održi parastos zbog toga zato što je lezbijka, piše Denver post.

Prijatelji preminule tvrde da je sahrana u subotu otkazana 15 minuta pre nego što je služba trebalo da otpočne. Crkvi je smetalo da na sahrani, kraj kovčega, bude i fotografija na kojoj preminula prosi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svoju suprugu, prenosi 9 Njuz.

Njen kovčeg je bio otvoren, cveće položeno, a stotine prijatelja je sedelo u klupama, navodi se u Fejsbuk postu posvećenom protestu pod nazivom “Smrt sa dostojanstvom”, održanim u utorak ovim povodom.

“Izvinite nam se”, poručili su prijatelji u protestu.

Smrt Kolijereve bila je iznenadna. Živela je sa svojom suprugom i dvoje dece, prenosi Pipl.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.