Izvor: Domino Magazin, 04.Avg.2010, 06:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prsti i rak
Dugačak domali prst je loš znak
Naučnici kažu da muškarci kojima je domali prst duži od kažiprsta imaju tri puta veće šanse da obole od raka prostate. Ako su ova dva prsta približno iste dužine, ta verovatnoća je mnogo manja, piše Daily Mail.
Tim istraživača sa Univerziteta u Southamptonu upozorava one koji imaju ovakve prste da redovno proveravaju svoje zdravstveno stanje pogotovo u mladosti. Oni kažu da su nalazi krvi pokazali da ljudi sa dužim prstima imaju viši nivo antigena specifičnog za prostatu. Kada je rak prisutan u organizmu, nivo ovog antigena je veoma visok.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.









