Političar izvređao Milu Kunis

Izvor: Mondo, 24.Dec.2012, 13:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Političar izvređao Milu Kunis

Glumica na meti antisemitske izjave jednog ukrajinskog političara. Centar "Simon Vizental" zahteva reakciju.

Mila Kunis rođena je u Ukrajini, ali je njena porodica pobegla u SAD kada je glumica imala sedam godina. Mila je više puta javno govorila o antisemitskoj atmosferi u rodnoj zemlji i uvredama kojima je porodica bila izložena.

Političar Igor Mirošničenko napisao je na svom Facebook profilu gomilu sramnih uvreda na račun lepe glumice, nominovane >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << za Oskara za sporednu ulogu u filmu "Crni labud".

Između ostalog, Mirošničenko je Kunisovu nazvao "prljavom Jevrejkom", što je izazvalo burne reakcije u javnosti.

"Takve reči koristili su nacisti i njihovi pomoćnici dok su okupljali logoraše kako bi ih poubijali", navodi se u saopštenju Centra "Simon Vizental" koje su potpisali rabini Marvin Hir i Abraham Kuper. Pismo je adresirano na vladu Ukrajine, od koje se zahteva da sankcioniše takvo ponašanje funkcionera.

Kunisova, koja trenutno praznike provodi sa Eštonom Kučerom i njegovom porodicom, nije se javno oglašavala povodom ovih uvreda.

(MONDO, foto AP)
Pogledaj vesti o: Facebook,   Rat u Ukrajini

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.