POLITIČKI OBRAČUN NA FEJSBUKU

Izvor: Kurir, 11.Feb.2011, 15:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POLITIČKI OBRAČUN NA "FEJSBUKU"

KARTUM - Sudanski predsednik Omar el Bešir najavio je obračun sa opozicijom na neočekivan način - putem "Fejsbuka" i drugih društvenih mreža na internetu!

Ovaj plan sudanskog vođe, koji je svetu poznatiji po optužnici za ratne zločine u Darfuru nego po interesovanju za nove tehnologije, iznenadio je mnoge, prenosi Slobodna Evropa informaciju s jednog sajta na internetu.

Iako samo deset odsto stanovnika Sudana >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ima pristup internetu, sudanska vlast je mogućnosti novih tehnologija shvatila ozbiljno, valjda poučena nedavnim protestima u kojima su učestvovali sudanski studenti i koji su koordinirani upravo putem društvenih mreža.

Ovo nije prvi slučaj da donedavno vrlo konzervativni režimi Bliskog istoka i Afrike menjaju metode i pristup. Primer je viđen i u Egiptu, gde su pristalice predsednika Hosnija Mubaraka preko "Fejsbuka" žestoko napale protivnike režima.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.