Nova mis Srbije peva u crkvenom horu

Izvor: Politika, 13.Okt.2015, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova mis Srbije peva u crkvenom horu

Rasla sam uz policijski čas pa sam morala da odrastem mnogo ranije, iskrena je gimnazijalka, maturant iz Zvečana, Katarina Šulkić (17)

Telefon Katarine Šulkić (17) juče je, veći deo dana, bio zauzet ili nedostupan. Na „Fejsbuk” profilu učenice četvrte godine Gimnazije iz Zvečana stajala je slika postavljena pre desetak dana. Manje od 24 sata otkako je proglašena najlepšom u Srbiji nije stigla da ažurira >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << nalog na društvenoj mreži, omiljenoj među pripadnicima njene generacije. Nove obaveze su joj ispunile prvi dan sa titulom mis: gostovanje u TV emisijama i odgovaranje na pitanja novinara.

U razgovoru za naš list rekla je da dan posle osvajanja lente i krune još nije potpuno svesna da je proglašena za najlepšu u Srbiji.

– Telefon mi non-stop zvoni. Dobijam mnogobrojne čestitke od prijatelja, rodbine, a mnogi mediji žele intervjue.

Lepa Kata je devojka koja se poput vršnjakinja bavi sportom – trenira odbojku, zatim neguje muzički talenat – član je KUD „Kosovski božur”, ali i crkvenog hora „Sveti Đorđe” iz Zvečana. Njenu divnu boju glasa javnost je već imala priliku da čuje u emisijama poput „Šljivika” na RTS-u.

A dar za muziku nasledila je od oca i majke:

– Sa mamine strane svi sviraju neki instrument, dok tata ima divan glas, kao i moje sestre – kaže Katarina i dodaje da su joj posle preksinoćne pobede na izboru u Beogradu, prve čestitke stigle upravo od porodice, ali i od predstavnika opština Zvečan i Kosovska Mitrovica.

Pored odbojke, kao mlađa igrala je i tenis. Kuriozitet je da je pre nekoliko godina, kao devojčica, prilikom otvaranja teniskog terena, u rodnom mestu, odigrala meč sa Novakom Đokovićem.

U Beogradu će boraviti još nekoliko dana, a onda se vraća u Zvečan. Neminovno je da je pitamo da li adresa na Kosovu utiče da se njen život razlikuje od drugih maturantkinja širom sveta?

– Razlikuje se u nekim segmentima. Što se tiče planova i ambicija, generacijski se ne razlikujem, ali s obzirom na to da živim u takvoj sredini, da živimo u neizvesnosti, napetosti: rasla sam uz policijski čas i mnoge nemire, morala sam da odrastem i postanem zrelija mnogo ranije – iskrena je nova mis Srbije.

Ipak, kako kaže, trudi se da svaki trenutak ispuni na kreativan način i da se bavi stvarima koje je čine srećnom.

Katarina Šulkić će predstavljati Srbiju naredne, 2016. godine, u finalu takmičenja Mis sveta koje se tradicionalno održava krajem godine. Ovogodišnji izbor je zakazan za 19. decembar u Kini, a boje naše zemlje braniće Marija Ćetković, studentkinja ekonomije iz Feketića.

A. C.

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.