Blog: PartyClips.net, 10.Sep.2011, 15:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NE DAM ULICE!
Magazin Liceulice i Dokukino pokrenuli su akciju na Facebooku za bezbednost na ulicama. Na ovoj adresi sugrađani mogu da snime jednostavnu video-poruku „Ne dam ulice!“ i podele snimak sa ostalim korisnicima Facebooka i tako zahtevaju bezbednost u javnom prostoru.
Za veoma kratko vreme, preko 500 ljudi podržalo je ovaj apel. Kampanja NE dam ulice! se završava 11. septembra, okupljanjem u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blogovi << Knez Mihajlovoj (ispred Ruskog cara) u 18h, odakle ćemo svi zajedno, javno osuditi nasilje na ulicama, pozvati sve sugrađane na solidarnost a nadležne institucije na odgovornost i zajedno sa našim prodavcima prošetati kroz centar grada.
Podsećamo, sredinom avgusta u Knez Mihajlovoj ulici u Beogradu napadnut je i pretučen prodavac „Licaulice“. Štićenika &Svratišta za decu ulice' pretuklo je deset huligana koji su ga oborili na zemlju, pocepali mu radnu uniformu i uništili primerke uličnih novina koje je imao kod sebe. Dečak je lakše povređen.













