Majkrosoft u borbi sa piraterijom

Izvor: S media, 04.Avg.2011, 15:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Majkrosoft" u borbi sa piraterijom

Kompanija "Majkrosoft" pokrenula je takmičenje kako bi nagradila informatičare za rešenja u borbi protiv informatičke piraterije, preneli su francuski elektronski mediji.

Nagrada "BluHet" je ustanovljena na sajmu za informatičku bezbednost "Blek het" u Las Vegasu.

"Google +" - 25 miliona korisnika!

U "Majkrosoftu" su saopštili da više vole da nagrade izradu alatki koje omogućavaju poboljšanje bezbednosti njihovog operativnog sistema >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << "Vindouza", za razliku od "Fejsbuka" koji nagrađuje otkrivanje propusta.

"Majkrosoft" želi da "Vista" nestane

Takmičenje je otvoreno za informatičare, bilo da se radi o profesionalcima ili amaterima, starosti od najmanje 14. godina.

Rendi Cukerberg napušta "Fejsbuk"

Dodeljuju se tri nagrade, prva od 200.000 dolara, druga od 50.000 dolara i treća od 10.000 dolara koja je u vidu pretplate na "Majkrosoftove" usluge.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.