Izvor: Radio 021, 20.Jul.2017, 08:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lopovu ukrala svoj bicikl
Biciklistkinja Dženi Morton Hampris iz Bristola uspela je da vrati svoj ukradeni bicikl nakon što je primetila da ga lopov prodaje na Fejsbuku.
Da se bicikl prodaje, Dženi je primetila nekoliko časova nakon što je ukraden. Nakon što je tražila pomoć na stranici koja na Fejsbuku okuplja bicikliste, javio joj se korisnik koji je primetio da je bicikl na prodaju i ponudio da joj dogovori sastanak s kradljivcem >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << koji ga prodaje.
Iako joj je policija savetovala da ne ide sama na dogovor, Dženi je odlučila da ode po bicikl dok ga neko nije kupio.
"Pretvarala sam se da sam zainteresovana i postavljala glupa pitanja. Rekla sam mu da je sedište previsoko i pitala sam mogu li da sednem kako bih ga testirala. Pobrinula sam se da ne nosim ništa, osim kutije cigareta i ključeva koje sam držala u ruci. Zamolila sam ga da mi ih pričuva, pustio je bicikl, a ja sam pedlala što sam brže mogla", rekla je Dženi.
Iznenadila se kada je po dolasku kući videla da je njen bicikl u boljem stanju nego što je bio jer je lopov pokušao da ga malo dotera za prodaju i na taj način dobije više novca.
Autor: Nezavisne novine













