Izvor: RTS, 16.Dec.2021, 12:44

Grvala Švarc u Bujanovcu i Preševu

Ministarka spoljnih poslova u Prištini Donika Grvala Švarc potvrdila je da joj je omogućena poseta opštinama na jugu Srbije I da je posetu zpočela u Bujanovcu, a da će tokom dana boraviti I u Preševu.
"Osećam se veoma privilegovanom da posetim institucionalne predstavnike i građane opština u dolini u i da govorim i izbliza vidim kako možemo da produbimo našu saradnju", navela je Grvala Švarc, koja je juče saopštila da joj je poseta zabranjena >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << a vlasti u Beogradu demantovale njene navode.
Grvala Švarc je na svom Fejsbuk nalogu navela da je u poseti sa profesorom Redžepom Đerđinijem i da će se u Bujanovcu prvo sastati sa predsednikom te opštine Nagipom Arifijem.
U Preševu će se sastati sa predsednicom opštine Arditom Sinani.
Imaće i sastanke sa poslanicima, predstavnicima albanskih političkih partija i studentima.
Vlasti u Prištini zabranile su juče posetu direktoru Kancelarije za KiM Petru Petkoviću.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.