Facebook uvodi dugme za krizne donacije

Izvor: Radio 021, 20.Nov.2017, 00:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Facebook uvodi dugme za krizne donacije

Facebook će omogućiti svojim korisnicima novi način pomoći nakon velikih katastrofa: stvarno dugme za donacije.

Kompanija je pre nekoliko meseci predstavila "Centar za odgovor na krizne situacije" kako bi pružila korisne informacije žrtvama, ali i pomogla njihovim prijateljima i porodici da se prijave na njih. Dugme za donacije je najnoviji korak u pružanju pomoći žrtvama.

Kompanija Facebook >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << će sarađivati sa neprofitnom organizacijom "Global Giving" koja radi sa partnerskim organizacijama kako bi pronašla najbolje načine distribucije sredstava. Na taj način korisnici Fejsbuka i entuzijasti mogu da uplaćuju novac za krizno područje bez izbora određene organizacije.

Aša Šarma, menadžer za društvenu odgovornost kompanije Facebook, izjavio je da se nada da će taj alat povezati entuzijaste i donatore sa područjima koja imaju najveće potrebe.

"Nakon katastrofe, ljudi u pogođenim područjima često imaju ogromne potrebe za pomoći za oporavak i obnovu, dok drugi koji nisu pogođeni žele da pomognu zajednicama na bilo koji način. Naš cilj je da na Facebooku stvorimo alate koji olakšavaju ljudima da pomognu svojoj zajednici i zajednicama da kojih im je stalo, kako bi se oporavile od krize."

Facebook je obećao da će se odreći svih naknada za donacije poslate pomoću dugmeta za "Krizne donacije".

Autor: Sputnjik

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.