Facebook menja News Feed, stigle nove opcije

Izvor: Mondo, 10.Nov.2014, 18:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Facebook menja News Feed, stigle nove opcije

Facebook opet menja News Feed, ali ovog puta korisnici će biti zadovoljniji, jer će dobiti više opcija za kontrolu njegovog sadržaja.

Foto: Promo. Ilustracija.

Facebook preko posebnog menija News Feeda uvodi prikaz omiljenih prijatelja, lajkovanih strana i grupa u poslednjih sedam dana, koji će se nalaziti pri vrhu i na jednom mestu će sakupiti ono što vam je najviše privlačilo pažnju u poslednjih nedelju dana.

Kako radi News >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Feed

Facebookov News Feed je sastavljen na osnovu toga šta lajkujemo, onoga što komentarišemo i objavljujemo i ove tri "funkcije" direktno utiču na to koje ćemo objave videti na Facebooku. Na formiranje News Feeda utiču i brojni drugi faktori, od kojih se ističe gledanje profila i stranica sa kojima nismo prijatelji i nismo ih lajkovali.

Iz istog prikaza imaćete mogućnost da otpratite prijatelje, stranice ili grupe, a biće prikazani i prijatelji, stranice i grupe koje ste prethodno otpratili, kažu u Fejsu.

Da biste pristupili novom meniju otižite u Podešavanja, pa u News Feed opcije.

Dodatno je tu i opcija See less, koja će ograničiti objavljivanje nekih od postova, ali ih neće blokirati u potpunosti. Novost je da ćete povremeno čak viđati i postove prijatelja koje ste otpratili, kako biste ih, možda, ponovo dodali za prijatelja ili lajkovali, ako je stranica u pitanju.

Čekamo komentare na našem Facebooku, a video pogledajte u nastavku.
Pogledaj vesti o: Facebook

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.