Bajatović: Neplatišama sledi isključenje gasa

Izvor: Kurir, 26.Nov.2013, 15:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajatović: Neplatišama sledi isključenje gasa

Kad se dobije opomena pred utuženje, posle 15 dana sledi isključenje, naveo je generalni direktor Srbijagasa

BEOGRAD - Generalni direktor Srbijagasa Dušan Bajatović najavio je isključenje gasa potrošačima koji ga nisu plaćali, a dobili su opomenu pred utuženje.

Bajatović je rekao da mu je saopšteno da država nema nameru da se dalje zadužuje za nabavku gasa.

"To tako više ne može. Kad se dobije opomena pred utuženje, posle 15 dana sledi >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << isključenje", rekao je on.

Bajatović je objasnio da je do sada rađeno mnogo reprograma duga za gas, kako kod građana tako i kod privrede, ali da su oni najviše služili da se nastavi sa isporukama gasa neplatišama, koji su istovremeno nastavljali sa neplaćanjem.

Bajatović je apelovao na sve potrošače koji duguju za gas da plate taj energent, jer Srbijagas, kako je rekao, svakog 1. u mesecu mora da ima određenu količinu novca da taj gas plati.

"Ukoliko to ne bude slučaj, moraćemo da idemo na novo zaduženje, što je problem za sve korisnike budžeta," poručio je Bajatović.

On je dodao da nije cilj da neko bude isključen, ali da se mora povećati fiskalna disciplina i plaćanje.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.