TAJNA BOLJEG ŽIVOTA: Boris nas je napustio, a ovo NISTE znali o čuvenoj ulozi Guze Popadića koja ga je proslavila

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Mar.2021, 10:05

TAJNA "BOLJEG ŽIVOTA": Boris nas je napustio, a ovo NISTE znali o čuvenoj ulozi Guze Popadića koja ga je proslavila

Malo poznati podatak o velikanu koji nas je napustio

Glumac Boris Komnenić preminuo je posle teške bolesti u 64. godini.

Prvak drame u Narodnom pozorišu u Beogradu rođen je 29. marta 1957. godine u Puli.

Posle gimnazije, koju je završio u rodnom gradu, upisao je Fakultet dramskih umetnosti, a član Narodnog pozorišta postao je 1984. godine, dok je njegova najpoznatija uloga na televiziji lik Saše Guze Popadića u seriji "Bolji život".

Među >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << filmskim i televizijskim naslovima u kojima je igrao su "Bal na vodi", "Špadijer jedan život", "Gore-dole", "Vratiće se rode", "Miris kiše na Balkanu", "Sinđelići", "Apofenija" i drugi.

Proglašen je prvakom drame Narodnog pozorišta čiji je stalni član još od 1984. godine.

Pokojni glumac je maestralno odigrao ulogu Aleksandra "Guze" Popadića u kultnoj seriji "Bolji život", a nije pogrešno reći da mu je ova rola obeležila karijeru budući da ga mnogi i danas pamte po njoj.

Ipak, manje je poznato da njemu ova uloga uopšte nije bila namenjena, a to je svojevremeno otkrio scenarista Siniša Pavić u poslednjem intervjuu.

- Želeli smo da Žarko Laušević igra Aleksandra Popadića, međutim termini snimanja "Boljeg života" poklopili su se sa njegovim tadašnjim obavezama, a on nije mogao da postigne da radi na više projekata - ispričao je Siniša za domaće medije.

- Lauš je tada imao 27 godina i bio je idealan za ulogu advokata i najstarije dete u porodici. Kada je Lauš odbio ulogu, morali smo u kratkom roku da mu pronađemo zamenu - dodao je Pavić.

- Boris Komnenić je izabran kao najbolje rešenje. Kasnije se ispostavilo da je baš ta uloga obeležila njegovu karijeru - zaključio je scenarista.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Borisa Komnenića svi znamo kao Guzu iz "Boljeg života", a ta uloga uopšte NIJE BILA NAMENJENA NJEMU, već ovom kolegi

Izvor: Blic, 07.Mar.2021

Uloga Saše Guze Popadića u seriji “Bolji život” proslavila je pokojnog Borisa Komnenića, koji je preminuo u 64. godini, posle teške bolesti.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.