Izvor: Prva.rs, 22.Jun.2015, 09:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Orlići" sleteli u Beograd: "DAJTE BRAZIL DA SE IGRAMO!"
Zlatnu ekspediciju dočekao je predsednik Fudbalskog saveza Srbije (FŠ) Tomislav Karadžić, potpredsednik Ivan Churkovic, nekoliko desetina navijača, članovi porodica i veliki broj novinarskih ekipa.
Povicima "šampioni, šampioni" pozdravljeni su prvaci sveta, a oni su im odgovorili stihovima dobro poznate pesme " Igraj i pobedi" i "Dajte Brazil da se igramo".
Avion koji je prevozio omladindsku reprezentaciju dočekan je svečanim pozdravom i vodenim lukom, koji se u vazduhoplovstvu >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << koristi u izuzetnim prilikama, kada se ukazuje najviša počast.
Umorni posle napornog puta fudbaleri su se odmah po dolasku uputili u Sportski centar FŠ u Staroj Pazovi, gde će ih nešto kasnije pozdraviti predsednik Srbije Tomislav Nikolić.
U Staroj Pazovi biće upriličena i konferencija za novinare, dok je svečani doček zakazan za 20 sati ispred Skupštine grada Beograda.
Omladinci Srbije ostvarili su istorijski uspeh osvojivši titulu šampiona sveta za fudbalere do 20 godina.
Ekipa Veljka Paunovića odigrala je sjajno čitav turnir, a u finalnoj utakmici u Oklendu, pobedila je posle produžetaka odgovarajuću selekciju Brazila sa 2:1 golom Nemanje Maksimovića u 118. minutu.
Izvor: Tanjug
Najveća čast za srpske šampione
Izvor: B92, 22.Jun.2015
Omladinska reprezentacija Srbije doživela je najveću čast u vazduhoplovstvu, pošto je avion sa našom delegacijom dočekan svečanim pozdravom i vodenim lukom...Vodeni luk se u vazduhoplovstvu koristi u izuzetnim prilikama, kada se ukazuje najviša počast, saopšteno je sa aerodroma „Nikola Tesla“...Svetske...








