Izvor: Press, 17.Apr.2010, 00:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi život Ive Andrića
Veliki poznavalac opusa jedinog srpskog nobelovca kaže da je njegova knjiga „Otrovani Balkanom" pokušaj da se završi Andrićeva knjiga o Omer-paši Latasu
Reditelj i pisac Petar Zec predstavio je novi roman „Otrovani Balkanom", koji je svojevrstan nastavak Andrićevog nedovršenog dela „Omer-paša Latas". U intervjuu za Press Zec kaže da je napisao knjigu zbog ogromnog poštovanja prema Ivi Andriću, koga je nazvao balkanskim Homerom.
- Roman je omaž Ivi Andriću, nobelovcu i...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.












