Nema više Pinka?

Izvor: NaDlanu.com, 20.Jan.2012, 15:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nema više "Pinka"?

Nekoliko direktora televizije RTL posetilo je tokom jučerašnjeg dana kompaniju "Pink", gde su više sati pregovarali sa Željkom Mitrovićem o kupovini "ružičaste imperije".

Kako "Kurir" nezvanično saznaje, dogovor je gotovo postignut, a ostalo je da se preciziraju neki detalji.Pošto su saznali da će ih ova renomirana televizijska kuća kupiti, radnici "Pinka" su odahnuli, komentarišući da im je laknulo jer je RTL preuzeo obavezu da isplati zaostale plate, koje ne primaju >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << već mesecima."Kurir" piše i da je u avgustu 2011. doneta odluka o početku pregovora o dokapitalizaciji. Već tada je počelo da se spekuliše da Mitrović prodaje "Pink", i to za 150 miliona evra."RTL grup" je najveća televizijska, radijska i produkcijska kompanija u Evropi, a većinski vlasnik je nemački "Bertelsman", sa sedištem u Luksemburgu. Poseduju 45 televizija i 32 radio-stanice u 11 zemalja, među kojima je i Hrvatska.Tada su navodno započeti razgovori s najvećim evropskim investicionim fondom "Mid Europa Partners". Tada je Mitrović između redova priznao da je kompanija u problemu i tvrdio da bi "strateško i investiciono partnerstvo omogućilo ‘Pink medija grupi’ da nastavi sa investicijama i gledaocima širom regiona ponudi još kvalitetniji program".
Pogledaj vesti o: Željko Mitrović

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.