Izvor: Svet, 29.Mar.2010, 18:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GOGA SEKULIĆ: NIKADA SE NEĆU ODREĆI FILIPA!
Goga Sekulić jedna je od prvih javnih ličnosti koje su se nakon tragedije pojavile ispred zgrade Ksenije Pajčin, u kojoj ju je ubio Filip Kapisoda. Iako nisu bile bliske, folkerku je na mesto nesreće dovelo prijateljstvo sa poznatim manekenom, što je bio i povod da danima u medijima govori o njihovom odnosu. Izrečeno se tumačilo na više načina, pa pevačica poslednjih nedelju dana preživljava pravu golgotu od osuda i pretnji upućenih na njenu adresu. "Nažalost, u toj priči jedini kompetentni za davanje izjava jesu ljudi iz policije, jer je reč o ubistvu i samoubistvu. Mene su novinari zvali jer se znalo da smo Filip i ja godinama bili bliski. Kada se sve to odigralo, ni sama nisam bila svesna šta se zaista dešava. Imam potrebu da kažem šta mislim o svemu, jer su mnoge moje reči zloupotrebljene i protumačene na pogrešan način. Pored toga, ovim intervjuom želim da stavim tačku na sve buduće izjave povodom tragedije", objašnjava Goga na početku razgovora. Između ostalog, izjavila si da je Ksenija bila agresivna. U momentu davanja te izjave odgovarala sam na pitanja šta znam o Kseniji i Filipu. Velika je tragedija kad dvoje mladih, lepih i uspešnih ljudi više nema. Sigurna sam da do kraja života neću naći opravdanje za Filipov postupak, ali isto tako, nemojte očekivati od mene da javno govorim loše o njemu. Priča se da si tražila zaštitu od policije jer ti svakodnevno prete zbog izjava koje si davala. Da, bila sam prinuđena da potražim zaštitu jer svakodnevno dobijam telefonske pretnje ili poruke takve sadržine. Ne osećam se sigurno. Nadam se da će oni koji stoje iza toga uskoro biti identifikovani i kažnjeni. Verujem da iza poziva i poruka stoje Ksenijini prijatelji, revoltirani nekim tvojim postupcima. Istina je da se oni koji mi prete tako predstavljaju, ali zaista ne znam da li ti ljudi imaju veze sa Ksenijom ili se neko neslano šali, koristi situaciju i predstavlja se lažno. Rekla si da je "strašan način na koji su odlučili da završe". Ksenija ništa nije odlučila, budući da je Filip presudio oboma. Sve što sada kažem, nažalost, neće ništa promeniti. Strašno je to što su oboje mrtvi. Kako se ispostavilo, Filipova odluka, koja je bila pogrešna, oboje ih je koštala života. Verujte mi, znam ga godinama i pretpostavljam da je to uradio u afektu. Ne pravdam ga, nego znam koliko je voleo Kseniju i nikada ne bih pomislila da bi povredio bilo koju ženu, a kamoli nju. Rekla si i "svi znamo ko je i šta je bila Ksenija Pajčin". Šta to konkretno znači? To je deo mog odgovora na pitanje šta bih rekla o Kseniji. Niti je bilo loše intonirano, niti mi je bila namera da kažem bilo šta negativno. Tvoje izjave da je Filip bio miran i povučen dečko, te da je moralo nešto ozbiljno da se desi da bi nekoga ubio, mnogi su protumačili kao indirektno krivljenje Ksenije za tragediju. Naravno da je nisam okrivila, ona je žrtva i tu nema prostora za bilo kakvo dodatno komentarisanje. Pretpostavljam da je morao da bude u teškom afektu pa da ubije voljenu ženu i potom digne ruku na sebe. Ne znam šta se desilo, vidim da je po novinama bilo raznih scenarija, ali nisam mogla sve da čitam. Mene i dalje boli to što moj prijatelj više nije živ i što je sa sobom odneo još jedan život. Da li je tačno da su se Ksenija i Filip potukli u toaletu jer ti se on javio na "Skandalovoj" žurki? Pa, ne baš, ali niste daleko od istine. Na žurki pomenutog tabloida Ksenija i Filip sedeli su preko puta mene. On mi je mahnuo, što je izazvalo Ksenijino negodovanje. Videla sam da je usledila rasprava i posle toga su izašli iz kluba. Kakav problem ste vas dve uopšte imale? Ksenija i ja nikada se nismo direktno sukobile. Naime, kada su Filip i ona raskinuli, on je dosta vremena provodio sa mnom i mojim društvom. Nisam znala šta je bio problem u toj vezi, ali sam podržavala njegovu odluku da ne bude sa njom jer, kako je tada govorio, "nije bio zadovoljan". Međutim, imao je moju podršku i kada je shvatio da ipak želi da se pomiri sa Ksenijom. Filipov i moj odnos nikada se nije menjao, bez obzira na to da li je bio s njom ili ne. U svojim poslednjim intervjuima Ksenija je pominjala jednu koleginicu koja je savetovala Filipa da je ostavi, pa su mnogi u tim rečima prepoznali tebe. Moguće je da je mislila na mene, zaista ne znam. Nikada nisam savetovala Filipa šta da radi, ali sam bila prijatelj koji ga je uvek saslušao... ...nastavak pročitajte u novom broju "Sveta"










