
Izvor: RTS, 20.Maj.2019, 15:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MMF: Privredni rast ove godine 3,5 odsto, sledeće 4 odsto
Međunarodni monetarni fond je potvrdio stabilnu projekciju privrednog rasta Srbije od 3,5 odsto za ovu i četiri odsto za 2020. godinu. Na sastanku sa predsednikom Srbije potvrđeno je da odgovorna politika Srbije i stabilan privredni rast daju mogućnost za dalje povećanje plata i penzija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa delegacijom Međunarodnog monetarnog fonda, koju je predvodio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << šef Misije MMF-a Jan Kejs Martejn, saopštila je Služba za saradnju s medijima predsednika.
Tokom susreta, predstavnici MMF-a potvrdili su stabilnu projekciju privrednog rasta od 3,5 odsto za ovu i četiri odsto za 2020. godinu.
Vučić je naglasio da je cilj Srbije da, i pored usporenog privrednog rasta u zemljama Evropske unije i globalnih izazova, ostvari veći rast od projektovanog.
Posebna tema od interesa za građane Srbije bile su plate i penzije. Potvrđeno je da odgovorna politika Srbije i stabilan privredni rast daju mogućnost za njihovo dalje povećanje.
Značajna pažnja posvećena je efikasnijem upravljanju i boljoj realizaciji investicija u javnim preduzećima.
Predsednik Vučić i članovi delegacije MMF-a razgovarali su i o preduzećima od opšteg interesa, među kojima su javna preduzeća EPS i "Resavica", zatim o privatizaciji Komercijalne banke i kompanije "Petrohemija", kao i o reformi poreske uprave.
SAZNAJEMO Penzije će od 2020. rasti po "švajcarskom modelu", a evo šta to znači
Izvor: Blic, 21.Maj.2019, 10:24
Penzije u Srbiji, od sledeće godine, najverovatnije će rasti po "švajcarskom modelu" koji bi u 2020. godini doneo povećanje od oko pet odsto. Ovo je, kako saznaje "Blic Biznis", trenutno najbliže rešenje novom obračunu penzija, a oko koga su se prethodnih dana usaglašavali MMF i Vlada Srbije.