Izvor: Beta, 01.Feb.2011, 16:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Država da reši problem sive ekonomije
BEOGRAD, 1. februara 2011. (Beta) - Predstavnici Udruženja drumskog
saobraćaja Srbijatransport zatražili su u utorak od države da reši
problem sive ekonomije u toj oblasti navodeći da je direktna šteta
koju su legalni prevoznici prošle godine pretrpeli oko 52 miliona
evra.
Predsednik Udruženja Goran Aleksić je na konferenciji za novinare
kazao da siva ekonomija čini 40 odsto ukupnih prihoda ostvarenih u
toj privrednoj grani te da su javni prihodi Srbije prošle godine po
tom osnovu oštećeni za 13 miliona evra.
"Siva ekonomije se ogleda u radu fizičkih lica koja nemaju
registrovane firme, koji posluju bez redova vožnje i koji putnicima
ne izdaju karte. Za radnike se ne uplaćuju porezi i doprinosi, ne
plaćaju porez na dodatu vrednost na ostvareni prihod", kazao je on.
Kako je rečeno na konferenciji za novinare, kvalitet prevoza putnika
opada, što se direktno održava na bezbednost saobraćaja. Vozni
parkovi su stari oko 18 godina, iako bi trebalo da budu najviše stari
sedam godina a vozno osoblje je zbog niskih zarada prinudjeno da radi
prekovremeno, rekao je član Udruženja Goran Prijović.
Načelnik republičke saobraćajne inspekcije Ministarstva
infrastrukture Mile Nikitović je kazao da je siva ekonomija u
drumskoj oblasti ima odlike epidemije, jer je veliki broj gradjana
koji su ostali bez posla kupio kombije i nelegalno prevozi putnike.
Udruženje Srbijatransport ima oko 70 članova, koji obavljaju 60
odsto drumskog prevoza u Srbiji.
Aleksić: Siva ekonomije se ogleda u radu fizičkih lica koja nemaju registrovane firme
Izvor: Beta Video, 01.Feb.2011
BEOGRAD - Predsednik Udruženja Goran Aleksić: Siva ekonomije se ogleda u radu fizičkih lica koja nemaju registrovane firme (CH 1)
Kliknite na sliku da bi video krenuo.
Realizovano uz pomoć www.beta-video.tv
Država da riješi problem sive ekonomije
Izvor: Capital.ba, 01.Feb.2011
BEOGRAD, Predstavnici Udruženja drumskog saobraćaja Srbijatransport zatražili su danas od države da riješi problem sive ekonomije u toj oblasti navodeći da je direktna šteta koju su legalni prevoznici prošle godine pretrpjeli oko 52 miliona evra. Predsjednik Udruženja Goran Aleksić je na konferenciji...
"Divlji prevoznici" ugrožavaju građane i državu
Izvor: Šumadija Press, 02.Feb.2011, 13:02
Predstavnici Udruženja drumskog saobraćaja Srbijatransport zatražili su u utorak od države da reši problem sive ekonomije u toj oblasti navodeći da je direktna šteta koju su legalni prevoznici prošle godine pretrpeli oko 52 miliona evra.















