Izvor: S media, 11.Feb.2012, 12:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Snabdevanje gasom stabilno

Snabdevanje gasom u Srbiji nije ugroženo, izjavio je jutros direktor podzemnog skladista gasa Banatski Dvor Vladimir Kuznjecov, poručivši da ne treba strahovati od nove gasne krize, jer će snabdevanje tokom ovih kriznih ledenih dana biti stabilno.

On je rekao RTS-u da skladište u Banatskom Dvoru može da isporučuje po četiri miliona kubika >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << gas dnevno, dok je maksimalna mogućnost pet miliona kubnih metara, ali do sada nije bilo potrebe za tim.

Bajatović: Biće dovoljno gasa

Bajatović: Neće biti problema oko isporuke gasa (VIDEO)

Plemenitost opet na ceni: Ko su heroji vanrednih situacija? (FOTO+VIDEO)

"Gasprom eksport poštuje ugovore i radi u skladu sa njima. Sećam se, samo pre mesec dana bilo je dosta pregovora u vezi sa smanjenjem isporuke gasa. Sada se sve promenilo za dve sedmice. Ako i ima nekog manjka, do sada je pokriveno", rekao je Kuznjecov.

On je dodao da postoje planovi da se skladište gasa u Banatskom Dvoru proširi, ali se čeka da se povećaju potrebe Srbije i regiona.

"Ako ima više zahteva za gasom onda ćemo proširiti svakako. Ali to ima veze i sa Južnim tokom. Tako sve mora da bude povezano da bi bilo ekonomski efikasno", ističe Kuznjecov.

Radi sprečavanja redukcija i isključenja električne energije građanima, Vlada Srbije naložila je Javnom preduzeću "Elektromreža Srbije" da sve neto prekogranične prenosne kapacitete u smeru ka Srbiji od ponoći do 29. februara ove godine stavi na raspolaganje Javnom preduzeću "Elektroprivreda Srbije". Opširnije OVDE.

(Tanjug)
Pogledaj vesti o: Gasprom

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.