Izvor: Blic, 20.Dec.2012, 03:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Doček Nove godine podelio Valjevce
Na forumima gradskih portala i društvenoj mreži Fejsbuk besni pravi rat protivnika i pobornika novogodišnjeg koncerta u Valjevu na kome će nastupiti Željko Joksimović, Ana Bekuta, “Neverne bebe”, Miki i Jelena Jevremović.
Na Fejsbuku je čak formirana grupa protivnika javnog dočeka u Valjevu i trošenja para poreskih obveznika za glamurozni doček. Ova grupa predlaže bojkot >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << koncerta ispred Centra za kulturu ili njegovo ometanje pištaljkama.
U komentarima preovlađuje bes zbog toga što vlasti daju novac iz gradske kase u vreme kada je većina Valjevaca osiromašena, a posebno što su organizatori za nastup odabrali Anu Bekutu, apostrofirajući njenu vezu sa ministrom Mrkonjićem, uz stav da se gradski funkcioneri na taj način “uvlače” ministru.
S druge strane, u komentarima podrške dočeku, podseća se da Valjevo dve godine zaredom “jedino uz Crnu Travu” nije imalo javnu proslavu Nove godine u Srbiji, a da prethodno neafirimisani lokalni bendovi u najluđoj noći nisu mogli da okupe više od par stotina ljudi.
Joksimović: Najbolji doček
u Srbiji
- Koliko se sećam, u vreme dok sam ja odrastao i živeo u Valjevu, nismo imali novogodišnje koncerte na otvorenom, pa je ovo prilika da za Valjevce, ali i očekivane goste iz mnogih drugih gradova, napravimo zaista spektakularan doček. Bina će biti na odličnom mestu, očekuje nas i sjajna rasveta i pirotehnika. Koncert će se dugo pamtiti i prepričavati, toliko mi je drago što ću nastupiti u mom Valjevu, tako da jedva čekam - poručuje poznati Valjevac.
- Ako Valjevo hoće da bude grad, valjda je red da se jednom u 20 godina izdvoji i neka pristojna suma za ozbiljniji doček. Ako je već grad toliko siromašan, onda neka opština plati za sve nas jadne i siromašne jedan zajednički doček - piše jedan od posetilaca gradskog internet portala.
U organizacionom odboru objašnjavaju da u tri miliona dinara ulazi mnogo više od samog honorara za Bekutu i Joksimovića. Grad je, naime, potpisao ugovor sa „Melos estradom“ i tim novcem, sem izvođača, biće plaćeno pratećih 13 muzičara, ton-majstori i majstori svetla, bina i ostala oprema, te promotivna kampanja koncerta. Organizacija javnog dočeka, dodaju u valjevskom odboru, Užice gde će nastupiti Goca Tržan košta dva miliona, a Niš gde će svirati „Balkanika“ košta 3,5 miliona dinara. Troškove nastupa “Nevernih beba” i Mikija i Jelene Jevremović, ističu u odboru, platiće sponzori.
Sam Željko Joksimović za „Blic“ kaže da je ubeđen da će Valjevo imati najbolji doček u Srbiji.
Pojedini funkcioneri vladajuće SNS izjasnili su se protiv organizacije dočeka, smatrajući da je skup, ali sem opozicione DS, nijedna stranka se zvanično nije oglasila o programu i trošku proslave.
- Nismo protiv dočeka jer smo ga organizovali prošle godine mnogo skromnije. Ako želite da ljudi zaista dođu, to znači da morate dovesti velike zvezde, a to košta. Da li ima para, treba da procene vlasti. Nas, međutim, zanima kako je Valjevu dopala vanbračna ljubav ministra Mrkonjića i da li to ima veze sa pričama da je grad od ministarstva na čijem je čelu tražio 60 miliona dinara za projekte infrastrukture - pita se odbornik DS Aleksandar Ranković.
Povezane vesti: Valjevci se svađaju na Fejsbuku zbog dočeka Nove godine
Pogledaj vesti o: Facebook









