Lep dan razveselio Beograđane

Izvor: Blic, 04.Mar.2012, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lep dan razveselio Beograđane

Samo nekoliko sunčanih dana bilo je dovoljno da zaboravimo dane kada su temperature zalazile u nezapamćen minus i kada je iz toplih stanova izlazio samo onaj ko mora. Današnji vedar i sunčan dan, pa još i nedelja - dan za odmor, izmamio je ljude iz kuća.

Ulice su bile pune roditelja sa decom, zaljubljenih parova, Beograđana sa kućnim ljubimcima i dece sa drugarima.

- Nedostajalo nam je sunce i lepo vreme. Čovek dobije neku novu energiju kada je ovako divan dan >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i pomisli da je sve moguće. I ljubav je lepša na sunčanom danu - priča 26-godišnja devojka i ljubi momka koji sedi do nje na klupi na Kalemegdanu.

I ulični prodavci u pešačkim zonama i na Kalemegdanu imali su razloga za zadovoljstvo, rasprostrli su robu po tezgama, znajući da nema vetra koji će omesti planove šetača da se zaustave i kupe nešto, a nema ni snega i leda koji će da im onemoguće normalno kretanje gradskim ulicama.

Kao i uvek, najposećenije mesto u Beogradu je Ada Ciganlija. Kafići su izbacili bašte, na iznajmljivanju bicikala bila je nazapamćena gužva, a mladi na rolerima zavladali su šetalištem pored reke.

Gužva je bila i na Zemunskom keju, gde su roditelji šetali decu, momci devojke, bake i deke unuke, a kada se umore od šetnje, tu su mnogobrojni, suncem okupani. splavovi i šlepovi, koji su do nedavno bili okovani ledom.

Povezane vesti: Prolećni dan u januaru Beograđani uživali u nedeljnom suncu
Pogledaj vesti o: Dan zaljubljenih

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.