NEMA KO DA SVEDOČI PROTIV CECE!

Izvor: Kurir, 27.Nov.2010, 14:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NEMA KO DA SVEDOČI PROTIV CECE!

BEOGRAD - Fudbaleri otežavaju istragu! Ukoliko poznata pevačica Svetlana - Ceca Ražnatović sedne na optuženičku klupu, očekuje je maratonski sudski postupak, kaže sagovornik Kurira iz beogradske Palate pravde, koji je insistirao na anonimnosti

BEOGRAD - Fudbaleri otežavaju istragu!

Ukoliko poznata pevačica Svetlana - Ceca Ražnatović sedne na optuženičku klupu, očekuje je maratonski sudski postupak, kaže sagovornik Kurira iz beogradske >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Palate pravde, koji je insistirao na anonimnosti.

- Tokom istrage, koja je trajala sedam godina, saslušano je tridesetak svedoka. Među njima su bili fudbaleri, menadžeri i funkcioneri iz Obilića. Neki od njih nisu više u zemlji, pa je neizvesno koliko bi sud vremena mogao da izgubi ukoliko veće odluči da ih ponovo saslušava. Pre svega, treba ih sve pronaći i uručiti im pozive. Veoma je neizvesno da li će biti voljni da dođu u Beograd i ponovo daju iskaze - kaže sagovornik Kurira.

U svojstvu svedoka tokom istrage, kako saznajemo, saslušani su i Zoran Petrović, nekadašnji direktor Obilića, kao i njegov kolega Dragiša Binić. Istragu je u jednom periodu „kočio“ upravo Binić, jer sud nikako nije mogao da ga nađe i da mu uruči poziv za saslušanje.

- Kada je konačno došao u sud, Binić je rekao da u transferima fudbalera nije učestvovao, pa da stoga ne zna ništa o tome - kaže sagovornik Kurira.

Zanimljivo je da bi tokom postupka kao svedok mogla da se pojavi i Stanislava Čočorovska, koja je prema podacima prikupljenim u dosadašnjem postupku posredovala u prodaji Nikole Lazetića u Fenerbahče.

Među svedocima čije će saslušanje zahtevati tužilaštvo neće biti funkcioneri klubova u koje su fudbaleri prodavani.

- Godinama je prikupljana dokumentacija iz fudbalskih klubova iz Rusije, Austrije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Turske, Francuske i Austrije. To su pre svega originalni ugovori s fudbalerima, koji su zatim bili predmet veštačenja - zaključuje sagovornik Kurira.

Nije isključeno, kako naš sagovornik dodaje, ni da tužilaštvo ili Ceca predlože i nove svedoke.

Binić ne zna ništa

Reporteri Kurira pokušali su da stupe u kontakt s Nikolom Lazetićem, ali poznati fudbaler je prvo rekao da ne čuje dobro, da bi se zatim na njegov broj javila ženska osoba koja nam je rekla da on sada „nikako ne može da se javi“ i da ga pozovemo sledećeg dana.

Dragiša Binić kaže da ne zna ništa o transferima fudbalera Obilića i dodao da ne veruje da će ga zvati da svedoči o tome.

- Kako da pričam o nečemu o čemu ne znam ništa? - rekao je Binić.

Sporni transferi

Saša Viciknez - Kina

Zoran Ranković - Kina

Dragan Šarac - Austrija

Vladica Ćurčić - Rusija

Sead Salahović - Rusija

Nikola Lazetić - Turska

Miroslav Savić - Grčka

Milorad Korać - Turska

Saša Kovačević - Turska

Milan Obradović - Rusija

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.