Neverovatno: ČIST vazduh u Boru

Izvor: Mondo, 13.Dec.2016, 13:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neverovatno: ČIST vazduh u Boru

Prema podacima Agencije za zaštitu životne, sredine Bor je, zahvaljujući radu nove topionice Rudarsko-topioničarskog basena, sada jedan od gradova sa najčistijim vazduhom u Srbiji, saopšteno je iz RTB Bor.

Foto: youtube/printscreen

"Nova topionica u Boru doprinela je smanjenju koncentracije sumpor-dioksida u vazduhu za 12 odsto i, ako se ovakav >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << trend nastavi do kraja godine, Bor će po prvi put u poslednjih 50 godina imati vazduh čije će zagađenje biti u granicama normale", rekao je načelnik Odeljenja za kontrolu kvaliteta vazduha pri Agenciji za zaštitu životne sredine Tihomir Popović.

Rukovodilac Grupe za monitoring i stanje kvaliteta vazduha Jasmina Knežević, istakla je da se poboljšanje kvaliteta vazduha vidi na slučaju nove topionice bakra u Boru, koja je 2015. godine za samo dva meseca rada uticala na značajno smanjenje prisustva sumpor-dioksida, što znači da je godišnja koncentracija smanjena za oko 50 odsto u odnosu na 2014. godinu.

Šampioni smo - u umiranju od smoga (VIDEO)

Smanjena emisija sumpor-dioksida iz nove topionice doprinela je poboljšanju kvaliteta vazduha u celoj Timočkoj krajini, pa se u ovom kraju Srbije danas udiše najčistiji vazduh.

"U 'crvenom alarmu', umesto Bora, sada su Beograd, Novi Sad i Pančevo, ali i Valjevo, Kragujevac, Sremska Mitrovica i Užice. Stanovnici ovih gradova su, po podacima Agencije za zaštitu životne sredine prošle godine udisali prekomerno zagađen vazduh. Beograd i Pančevo prešli su u kategoriju 'jako zagađen', dok je u Novom Sadu vazduh ocenjen kao 'zagađen'", rekao je Popović.

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Bor jedan od gradova sa najčistijim vazduhom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Dec.2016

Prema podacima Agencije za zaštitu životne, sredine Bor je, zahvaljujući radu nove topionice Rudarsko-topioničarskog basena, sada jedan od gradova sa najčistijim vazduhom u Srbiji, saopšteno je iz RTB Bor..."Nova topionica u Boru doprinela je smanjenju koncentracije sumpor-dioksida u vazduhu za...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.