Izvor: N1 televizija, 27.Mar.2018, 17:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tači o dešavanjima u K.Mitrovici: Provokacija Beograda
Predsednik Kosova Hašim Tači ocenio je da je "provokacija Beograda" izvedena juče, na dan kada je Priština počela da radi na formiranju radne grupe koja će u saradnji sa OEBS-om raditi na izradi nacrta Statuta Zajednice opština sa srpskom većinom.
U izjavi novinarima, predsednik Kosova je rekao da "provokaciju potvrđuje i današnja odluka o izlasku Srpske liste iz kosovskih institucija".
"Dogadjaji od juče su u suprotnosti sa dijalogom i izgradnjom stabilnog >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << mira na Kosovu. Oni su pretnja naporima za normalizaciju odnosa Kosova i Srbije. Pozivam da se poštuje i čuva duh dijaloga između Kosova i Srbije i da ostanemo usredsredjeni na normalizaciju odnosa, na izgradnju dobrog susedstva i pomirenja", kazao je Tači.
Tači je naveo da je ponovo razgovarao sa visokom predstavnicom EU Federikom Mogerini, sa kojom se još jednom usaglasio o neophodnosti smirivanja napetosti, jer dijalog "nema alternativu i svi treba da budu usredsređeni na put napred".
"Visoka predstavnica EU me je obavestila da će danas otputovati u Beograd kako bi se sastala sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i kako bi i njemu prenela istu poruku, da su dijalog i pomirenje jedni put prema napretku", rekao je Tači.
Prema njegovim rečima, Kosovo ostaje posvećeno vladavini zakona na celoj njegovoj teritoriji i uvek će od svih tražiti da poštuju zakone Kosova.
"Veoma mi je žao što su jučerašnji događaji omeli mir i što su zabrinuli sve zajednice Kosova, ali pozivam sve da sačuvaju staloženost", rekao je on i dodao da je policija Kosova pokazala "profesionalizam u njenom radu".
Pogledaj vesti o: Hašim Tači, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija









