Koridori: Šarić konkurisao za posao, ali ga nije dobio

Izvor: Blic, 12.Nov.2013, 06:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koridori: Šarić konkurisao za posao, ali ga nije dobio

Firma odbeglog narko-bosa Darka Šarića “Mat kompani” konkurisala je, i umalo dobila posao podizvođača na izgradnji deonice autoputa od Niša do Dimitrovgrada na koridoru 10.

Šarićeva firma bila je jedna od deset preduzeća zainteresovanih za posao podizvođača, ali se od nje odustalo u poslednjem trenutku.

Na razgovorima sa španskom kompanijom “Konstrakšn Rubau”, glavnim izvođačem radova, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u ime Šarićeve firme koju je preuzeo, pregovarao je Predrag Štrbac, bivši advokat odbeglog narko-bosa.

On je u avgustu ove godine zakupio celokupnu oduzetu imovinu Darkovog brata, Duška Šarića za svoju firmu “Trans tim” i upravo sa njom pokušao da dobije posao u Srbiji na izgradnji Koridora 10.

- Prilikom izbora podizvođača “Trans tim” iz Pljevalja je dao svoju ponudu. Oni, međutim, nisu otpočeli radove kao naš podizvođač jer nisu ispunili uslove. To znači da oni ne učestvuju niti će učestvovati u izgradnji koridora 10 - saopštila je španska kompanija “Konstrakšn Rubau”.

Da Šarićeva firma nije dobila posao tvrde i u “Koridorima Srbije”.

- Izvođači radova na koridoru 10, prema ugovoru, u obavezi su da za angažovanje podizvođača zatraže i dobiju saglasnost „Koridora“. U konkretnom slučaju nije ni traženo ni dobijeno - kažu za “Blic” u “Koridorima Srbije”.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.