Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Feb.2012, 11:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kolovozi suvi, bez snega
BEOGRAD -
Na najopterećenijim putnim pravcima - autoputevima i na državnim i magistralnim putevima kolovozi su uglavnom suvi, bez snega, a vozačima se oprezna vožnja, saopštilo je danas Javno preduzeće "Putevi Srbije".
Na pojedinim putnim pravcima kolovozi su vlažni u nižim predelima, a snega ima mestimično u raskvašenom stanju do pet centimetara na teritoriji Vranja, Požarevca, Novog Pazara, Užica, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Kosova, Pančeva, Kruševca, Užica, Ivanjice, Kosova, Kolubare.
Na području Zaječara vidljivost je smanjena zbog magle na teritoriji Negotina do 50 metara, a ima pojave ledenica i leda u tunelima.
Na području Požege moguća je poledica pored rečnih tokova, na mostovima i klisurama, planinskim prevojima i mogući su odroni u stenskim usecima i zasecima, dok na području Ivanjice postoji opasnost od snežnih lavina.
"JP 'Putevi Srbije' savetuje vozačima da bez zimske opreme i lanaca ne kreću na put, a ukoliko se odluče na putovanje, treba da voze zaista oprezno i pažljivo", poručuje se u saopštenju.
Zbog vlažnih kolovoza i pojave niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima, moguće je stvaranje poledice, pa se apeluje na vozače da prilagode brzinu kretanja situaciji na putu i savetuje maksimalan oprez u vožnji.
"Ekipe putarskih preduzeća 24 sata intervenišu na terenu, posipaju krizne deonice", ističe se u saopštenju.
Leda ima na putnim pravcima Dub - Kostojevići - Rogačica - Debelo Brdo, Kremna - Kaluđerske bare - Bajina bašta, Brus - Brzeće - Leviće, Mitrovo polje - Brus - Ravni.
Zabrana za šlepere i kamione važi na pojedinim putnim pravcima gde je obavezna zimska oprema, na nekim, gde ima odrona, potrebno je striktno poštovanje postavljene saobraćajne signalizacije, prilagođavanje brzine uslovima na putu, maksimalan oprez u vožnji, a na pojedinim putnim pravcima ima magle.
Snega do pet centimetara ima na prilazima graničnim prelazima Uljma - Straža - Bela Crkva - granica sa Rumunijom i Užice - Zlatibor - Borova glava- Kokin brod- Nova Varoš - Prijepolje - barski most (granica Crne Gore).
U Srbiji će danas posle hladnog jutra sa slabim i umerenim mrazem i ponegde maglom, tokom dana biti promenljivo oblačno u većini mesta, sa dužim sunčanim intervalima. Samo ponegde u planinskim predelima slab sneg.
Krajem dana na severozapadu naoblačenje sa snegom, koje će se tokom noći proširiti na ostale delove zemlje. Vetar slab i umeren severni, severozapadni.
Jutarnja temperatura od -8 do -2, a najviša dnevna od 1 do 6 stepeni.
Pogledaj vesti o: Zaječar, Kruševac, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija, Vranje
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
SNEG PONOVO U PLANINAMA
Izvor: Kurir, 28.Feb.2012
BEOGRAD - Zbog niske temperature postoji opasnost od poledice, posebno na mostovima i nadvožnjacima, kroz podvožnjake i tunele, upozorio je jutros Auto-moto savez Srbije...BEOGRAD - Zbog niske temperature postoji opasnost od poledice, posebno na mostovima i nadvožnjacima, kroz podvožnjake i tunele,...









