Izvor: S media, 30.Mar.2012, 12:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zašto Google nikada neće biti Apple
Od onih apsurdnih poput 'koliko teniskih loptica stane u školski autobus' preko logičkih i matematičkih zadataka do pitanja na koje odgovor može znati samo totalni geek. I znate u čemu je problem s tim pitanjima? Stiv Džobs ih ne bi prošao!!!
FBI: Stiv Džobs koristio droge
Život Stiva Džobsa prikazan kroz Fejsbuk Tajmlajn (VIDEO)
Upravo tako, Stiv Džobs je bio propali student kojem >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << su LSD, Indija, meditacija, kaligrafija i dizajn bili važniji od matematike, tehnologije u svom osnovnom obliku, i svih tih gikovskih fora na koje padaju tvorci Googlea, sve redom odlični studenti. I upravo zbog tih osnovnih razlika te kompanije su se razvijale u različitim smerovima - Google je postao firma koja je u svom osnovnom obliku namenjena geekovima, a Apple 'običnim' ljudima.
Jer kada je na čelu kompanije čovek koga ne zanima zašto neki procesor može da napravi milijardu operacija u sekundi niti koliko različitih kernela se može instalirati na novi hard disk, a kamoli koji su sve tweakovi potrebni da bi se dobilo još više mogućnosti, koje nikada neće biti iskorišćene, već ga zanima isključivo najbolje moguće iskustvo koje može da pruži krajnjem korisniku, onda taj čovek ne može da bude totalni geek.
Stigao je iPad 3 (VIDEO)
Znate li gde vam je Google Play?
Jeste Timeline ali nema veze sa Fejsbukom
Ako uporedite koliko će jedan krajnji i tehnološki nepotkovan korisnik iskoristiti iPhone, a koliko najjednostavniju Googleovu uslugu - pretragu i sve će vam biti jasno. Ali zato kada pogledate sa kojim žarom će se 'susedov mali koji stalno nešto petlja po računaru' baciti na mobilni Android i čačkati ga dok god ne promeni sve na njemu, i opet će vam sve biti jasno.
Iz tog razloga - Stiv Džobs nikada ne bi dobio posao u Googleu. Istovremeno, tvorci Googlea, Lari Pejdž i Sergej Brin, sigurno bi dobili posao u Appleu, ali samo kao zaposleni ili, u najboljem slučaju, kao šefovi određenog sektora. I još jednostavnijim rečnikom rečeno - Google nikada neće biti Apple, zaključuje supermen.hr.








