Izvor: B92, 08.Okt.2014, 19:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi iPad Pro će raditi i na iOS-u i OS X-u?
Izgleda da Apple planira da u bliskoj budućnosti predstavi 12.9-inčni iPad Pro, ali dosadašnje glasine i nisu toliko ubedljive.
Sajt Digitimes citira „izvore iz proizvodnog lanca“ koji tvrde da postoje dve verzije novog iPada. Jedna će biti standardni 12.9-inčni tablet, dok će druga navodno biti u stanju da radi i na iOS-u i na OS X-u.
Međutim, sajt napominje da nije poznato da li će se oba uređaja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << naći u proizvodnji, ali će jedan od njih sasvim sigurno biti na proizvodnim trakama početkom 2015.
OS X 10.10 Yosemite spaja Appleove desktop i mobilne operativne sisteme, ali je potrebo uložiti dodatni trud kako bi OS X radio na tabletu.
Pritom, uzimajući u obzir ranije negativne komentare koje je Appleo imao kada su u pitanju hibridni uređaji, ovo se čini kao prilično čudan potez za kompaniju, mada je tako izgledalo i kada je u pitanju bila veća verzija iPhonea.












