Izvor: B92, 25.Jun.2012, 15:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mobilni magazin na Apple kiosku
Prateći globalne trendove, Mobilni magazin je prvi u regionu ponudio svoje izdanje i u elektronskoj formi korisnicima Apple iPada.
Mobilni magazin, prvi je i jedini domaći magazin koji je od sada moguće čitati i na Apple Newsstandu.
Ovim potezom, tech-life mesečnik je postao dostupan čitaocima širom sveta i tako postao najrasprostanjenije domaće >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izdanje, koje je dostupno korisnicima najpopularnijeg tablet računara – Apple iPada, putem linka http://www.ifreeware.net/download-magazin-mobilni.html.
Čitaocima se nudi preuzimanje jednog besplatnog primerka, a samo iskutvo je vrlo slično čitanju štampanog izdanja. Moguće je i zumirati deo teksta, kako bi se olakšalo čitanje, a uskoro će biti omogućeno stavljaje markera na omiljenim stranama, kao i deljenje zanimljivih članaka na popularne društvene mreže, kao što su Facebook i Twitter.
„Nakon desetak godina offline prisustva, odlučili smo da Mobilni magazin izađe i van granica regiona, gde se distribuira naše štampano izdanje. U saradnji sa firmom New Look Entertainment, razvili smo elektronsko izdanje, koje je sada dostupno svim korisnicima Apple iPada, kao najpopularnijeg tablet računara na svetu. Prvi rezultati prodaje pokazuju da je ovo bio odličan potez, jer smo nakon samo desetak dana od lansiranja ovog projekta dobili i 30. pretplatnika“, izjavio je Marko Tanasković, direktor Mobilnog magazina.
Pored kupovine svakog pojedinačnog izdanja, čitaocima je omogućena i opcija polugodišnje i godišnje pretplate. Ako ste se pretplatili, nova izdanja se pojavljuju na Newsstandu i automatski se ažuriraju u pozadini, tako da čitaoci uvek imaju najnovije izdanje.
To znači da svaki zainteresovani čitalac može da se pretplati na Mobilni magazin bilo gde u svetu. Na Newsstandu su dostupni brojevi od decembra 2011. godine, pa sve do najnovijih izdanja.
Newsstand aplikacija, kao deo operativnog sistema iOS 5, predstavlja centralno mesto na kojem korisnici mogu da preuzimaju i postavljaju sadržaje dnevnih listova i magazina. Sam Newsstand je lična „polica za štampu“, koja se lako koristi i koja služi da na jednom mestu prikaže sve novine i časopise na koje ste se pretplatili.














