Izvor: B92, 12.Okt.2015, 11:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ilon Mask: "Ako ne uspete u Tesli, pređite u Apple"
Uprkos nestrpljenju sa kojim se očekuje ‘Project Titan’, električni automobil na kojem kompanija Apple navodno radi, čini se da Ilon Mask nije nimalo zainteresovan za novi projekat.
Foto: Tesla Club Belgium / Flickr.com
Direktor kompanije "Tesla Motors" nedavno je izjavio za nemački list “Handelsblat” da su automobili znatno kompleksnije mašine od mobilnih telefona i satova koje proizvodi Apple, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tako da ovu kompaniju ne smatra konkurencijom.
On je takođe čuvenog giganta elektronske industrije nazvao ‘Teslinim grobljem’, punim njegovih bivših zaposlenih koji nisu uspeli u “Tesli”.
Sudeći prema LinkedIn-u, u poslednjih nekoliko meseci kompanija Apple zaposlila je inženjere sa pozadinom u oblasti dizajna baterija i motornih vozila, uključujući i one koji su radili u Tesli.
Na pitanje šta misli o tome što je Apple zaposlio neke od najbitnijih Teslinih inženjera, Mask je odgovorio: “Angažovali su ljude koje smo mi otpustili. Mi uvek u šali kažemo da je Apple ‘Teslino groblje’. Ako ne uspete ovde, prelazite da radite u Apple. Uopšte se ne šalim.”
Uprkos tome što rad na električnom automobilu smatra logičnim narednim Apple-ovim korakom, Mask smatra da ovi napori neće predstavljati nikakvu pretnju “Tesli”.
Na pitanje o Appleovim ambicijama u auto industriji, Musk je rekao: “Jeste li ikad malo detaljnije osmotrili Apple Watch? (Smeh). Ne, ozbiljno, dobro je što se Apple kreće i ulaže u tom smeru. Ali, automobili su mnogo kompleksnije mašine od pametnih telefona i satova. Ne možete otići u Foxconn, koji proizvodi uređaje poput iPad-a i iPhone-a, i reći da vam naprave automobil. Isto tako, nova olovka ili veći iPad nisu dovoljno relevantni da održe reputaciju Apple-a”.













