Buffett ušao u vlasništvo Apple-a

Izvor: Capital.ba, 19.Maj.2016, 11:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Buffett ušao u vlasništvo Apple-a

NJUJORK, Kretanja na finansijskim tržištima ove sedmice oživio je investicijski guru Warren Buffett. Legendarni investitor je objavio da je (preko svog fonda Berkshire Hathaway) krajem marta kupio 9,8 miliona dionica proizvođača iPhonea Applea, što predstavlja 0,2-postotni udio u kompaniji. Investicija je u martu vrijedila više od milijardu dolara, a sada samo oko 900 miliona. Dionica Applea je u ponedjeljak (nakon vijesti da je Buffett „ušao“ u društvo) skočila više od tri >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << posto. Buffett je oduvijek poznat po tome da vjeruje samo tradicionalnim industrijama, pa je njegov izlet u tehnološki sektor iznenađujući. Očito je presudilo da je dionica Applea kod desetostrukog dobitka (indikator P/E) dobra prilika za ulaganje. Indikator.ba
Pogledaj vesti o: Apple,   Nju Jork

Nastavak na Capital.ba...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.