Apple želi bolji servis mapa

Izvor: B92, 25.Mar.2013, 10:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Apple želi bolji servis mapa

Kao deo svoje poslovne strategije kojom želi da unapredi svoje servise mapa Apple je kupio kompaniju WifiSLAM.

Prema podacima koji je objavio Vol Strit Džornal iz izvora koji su upućeni u ovu akviziciju, Apple je ovoj mladoj startap kompaniji platio 20 miliona dolara.

Ovaj potez je okakarakterisan kao još jedan korak u ozbiljnoj Appleovoj nameri da poboljša svoje servis mapa, nakon što je prošle >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godine izbacio Google mape kao opciju. Appleov servis je tada zaradio reputaciju "vodiča u slepe ulice i u nepoznato", dajući korisnicima potpuno pogrešne podatke i totalno neupotrebljivu navigaciju.

Sada nakon kupovine firmr koja postoji tek 2 godine, Apple će verovatno pokušati da ponudi usluge mapiranja unutrašnjost iobjekata, kao što su poslovne prostorije, sportke hale i tržni centri i tako pokušati da uđe u trku sa Googleom koji već nudi mogućnost mapiranja unutrašnjosti objekata.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Apple želi bolji servis mapa

Izvor: Capital.ba, 26.Mar.2013, 08:40

NJUJORK, Kao dio svoje poslovne strategije kojom želi da unaprijedi svoje servise mapa Apple je kupio kompaniju WifiSLAM. Prema podacima koji je objavio Vol Strit Džurnal iz izvora koji su ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.